Назад   Задать вопрос
История
9 класс
5 отметок
+ В закладки
25.09.2018, 16:59

Охарактеризуйте чумацький промисел

Комментарии (0)

Решить задание

Добавить ответ, могут только Зарегистрированные или Авторизированные пользователи.

Ответы и решения


26.09.2018, 04:14
Чума́цтво, чумакува́ння — купецький, торговельно-візницький промисел українців на землях Великого Степу від 15 століття до середини 19 століття. Чумаки є правонаступниками і продовжувачами купецьких торгових традицій Заходу і Сходу, Європи і Великого Степу, Київської Русі і Монгольської імперії.

Осіб, які займалися чумакуванням, називано купцями, чумаками (у XV-XVI століттях — «солениками», інколи «коломийцями» («коломійцями»).

Чумацтво (чумакування) – це найпоширеніша в Україні серед різних суспільних верств впродовж ХV-ХІХ століття підприємницька діяльність, сутність якої полягала в транспортуванні різноманітних товарів артільним способом (воловою чи гужовою валкою), а також – в оптовій або роздрібній торгівлі цими товарами з метою отримання прибутку.

Чумацтво бере витоки з караванної торгівлі часів Київської Русі і вичерпує себе з впровадженням залізниць у ХІХ столітті. Як важлива складова господарського життя на всіх історичних етапах воно мало велику комерційну вагу, було симбіозом торгівлі і транспорту, невід’ємною інфраструктурою економіки, унікальним національним явищем.

Оценка: 0.0 (голосов: 0)

Комментарии (0)